WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
+90 530 346 76 83info@filtercumanlik.com
Selimiye Mah. Altıparmak Cad. Karadağ Apt. No:56/Z07 Osmangazi/Bursa

Diplomalar, Vize ve Konsolosluk İşlemleri

Belge çevirilerinizde profesyonel çevirmenler ile çalışın

Eğitim, iş, gezi vb. amaçlarla yurt dışına çıkışlarınızda gerekli olan evraklar, sözleşme, diploma, dilekçe, mevzuat ya da taahhütname gibi hukuki belgeler ya da rapor ve sunum gibi çalışma tercümeleri söz konusu olduğunda hata payına yer yoktur. Yasal belgelerin çevirisi ve gerekli makamlarca onaylatılması diplomatik herhangi bir sıkıntı yaşamamanız için oldukça önem teşkil eder. Çevirinin güvenilir ve geçerli olması kadar gizlilik içerisinde kalması gerekir. Bu evrakların tercümesindeki en ufak bir hata, eksiklik ya da yanlış aktarım yasal pek çok sorun yaşamanıza ve geri dönüşü olmayan kayıplar yaşamanıza neden olabilir.

Günümüzde internet pek çok süreci kolaylaştırıyor; ancak mevzubahis çeviri olduğunda kısa yollardan kaçınmak, yasal süreçlerde profesyonel bir çevirmen ile çalışmak kritiktir. Anında ve online çeviri sistemleri ve otomatik çeviri programları asla gerçek bir çevirinin yerini tutmayacaktır. Profesyonel bir çeviri hizmeti kullanarak, iletilmesi gereken tüm mesajların, küçük ve büyük tüm ayrıntıların etkili bir şekilde aktarıldığından da emin olabilirsiniz.

Günümüzde profesyonel çeviri hizmeti daha fazla önem kazanmakla birlikte hızlı çeviriye olan ihtiyaç da artmaktadır. Retorik Tercüme Bürosu olarak her türlü belge çevirileriniz için pek çok farklı alanda uzmanlaşmış profesyonel çeviri kadromuz ile hizmet veriyoruz. Gizlilik politikamız kapsamında, çeviride görev alan çevirmen ve editörlerimiz dışında çevirilerinizin gizliliğini koruyor, zamanında teslim konusunda göstermiş oluğumuz hassasiyetle hizmet sunuyoruz.

Medikal, hukuk, teknoloji, yazılım, mimari, finans, eğitim ve yayıncılık alanları da dahil olmak üzere her türlü resmi belge çeviri taleplerinize uygun fiyatlı çeviri hizmetiyle yanıt veriyoruz. İngilizce, Almanca, İtalyanca, Rusça, Fransızca, Portekizce, Çince başta olmak üzere toplam 102 dilde sunduğumuz belge çeviri hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşmanız yeterli.

 

Vize Tercümesi ve Gerekli Belgeler

Vize yurt dışına seyahat için o ülke konsolosluğundan alınan izin anlamına gelir. Vizeler çok çeşitli olup belli başlı vize türler şunlardır.

Yabancı diplomatlara verilen

Turistler için

Geçiş yapan yolcular için

Ekip üyeleri (gemiciler- hava yolu çalışanları)

Yatırımcı ve tüccarlar

Öğrenci

İşçiler

Basın

Değişim programı için vize

ABD vatandaşlarının akrabalarına verilen

Mesleki kurslara verilen

NATO çalışanlarına verilen

Din adamlarına

Sporculara verilen

gibi bir çok vize türü vardır. Vize tercümelerinde ofisimiz sizlere ülkelerle ilgili genel bilgi vererek hazırlanması gereken evraklar ve bu evraklarda hangilerinin tercüme olacağı konusunda tam destek vermektedir.

Vize Çevirilerinde Merak Edilenler

Vize almak için aşamalarında aklınıza ilk gelen sorular o ülkeye ödenecek vize ücreti, ardından vize başvuru formu, o ülke için istenen belgeler, vize işlem aşamaları, vize başvurusunda izlenecek yol, o ülkeye gitme ama çına göre yapılan araştırmalar en fazla sorulan ve merak edilen konular olarak öne çıkar.

 

Vize Başvurularında Tercümesi İstenen Belgeler

Örnek olarak Almanya’ya vize başvurusunda bulunacaksınız genel olarak başvuru durumunuza göre şu evrakların tercümesi istenir. Yapacağınız işe ve başvuru amacınıza göre istenen evraklarda değişiklik gerekir.

 

Vize başvurusu alırken istenilen evraklar aşağıdaki gibidir.

Pasaport

Banka cüzdanı

İkametgah

Evlilik belgesi

Diploma

Transkript

Öğrenci belgesi

Şirket evrakları (İmza sirküsü, Ticari sicil gazetesi, vergi levhası)

İş için yapılan vize başvurularında işle ilgili ustalık belgeleri, sağlık raporları, firma davetleri

Turistik vizelerde seyahat sigortası, otel rezervasyonu

Eğitim amaçlı gezilerde okul davetleri

Spor ve sanat dünyası içinde konusuna uygun evraklar tercümeli şekilde talep edilir.

 

 

 

 

Vize Aşamaları

Öncelikle gidilecek ülke belirlendikten sonra hangi amaçlı gidildiğine dair evraklar hazırlanır. Eğitim, İş, sanat vb. sonrasında başvuru formu doldurulur. Gerekli harçlar yatırıldıktan sonra vize başvurusu alınır ve randevu gününe göre vize alınır. Vize alımında sorun yaşamamak için bilgilerin eksiksiz olması gerekir. Sunduğunuz evrakların inandırıcı olması vize görüşmesinde net bilgilerle istekler dile getirilmelidir. Ör: Amerika ve İngiltere vizesi için.

Vize’de Sorun Yaşamamak İçin Yapılması Gerekenler

İstenen belgeler tam olarak hazırlanmalı. Vize evraklarının tercümeleri yapılmalı. Belgeler istenen formatta hazırlanmalı. Özellikle vize evrakları tercümelerinde isimler kimlik numaraları vb. önemli noktalar dikkatlice tercüme edilmeli ve en az iki kez kontrolden geçirilmelidir. Vize evrakları çevirilerinde “Tercüme Ofisi” olarak hızlı ve tüm ülkeler için tam olarak istenen formatta tercümelerle hizmetinizdeyiz.

Vize Evrakları Çevirilerinde Tercüme Ücretleri

Evrak tercümelerinde genelde tercüme ücretleri dillere göre farklılık gösterse de belge olarak fiyatlandırılır. Vize ücretleri ve vize çeviri fiyatları için ofisimizden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Konsolosluk Onayı Hangi Belgelere Alınır?

Konsolosluk onayı istenen belgeler genelde o ülkenin resmi makamlarınca yapılan tercümelerdir. Bu evrakları şöyle sıralayabiliriz.

Vize evrakları

Sabıka kaydı

Göçmenlik evrakları

Öğrenci ve diğer vize türleri

Diploma

Okul bitirme evrakları

Transkript

Şirket yazışmaları

Vekaletnameler

Pasaport

gibi evraklar genelde konsolosluk onayı istenen belgeler arasında yer almaktadır. Konsolosluk onayında önemli olan o ülkenin istekleridir. Yani bu evraklar ülkelere ve vereceğiniz kuruma göre değişiklik gösterebilir.

Konsolosluk Tasdikli Çeviri Nasıl Yapılır?

Konsolosluk onayı almak için yeminli tercüman, noter ve apostil alındıktan sonra öncelikle ilgili ülke konsolosluğundan randevu alınır. Konsolosluklar çat kapı gitmek ile işlem yapmaz. Ardından size verilen randevu günü ve saatinde orada hazır bulunarak ilgili evraklarınız eksiksiz olarak teslim alınır ve birkaç gün sonrasına size evraklar onayları yapılmış şekilde teslim edilir.

Konsolosluk Onay Ücretleri Hakkında Bilgi

Hangi ülke konsolosluğu ile işlem yapacaksanız yapın genelde bilgi için hep dediğimiz şey en doğru bilgi ilgili kurumdan alınandır. Ama genel olarak bizler konsolosluk onaylarında ücretlendirmeleri sorulduğunda şu bilgileri paylaşabiliriz. İlk olarak konsolosluk noterler gibi sayfa başı olarak belli bir ücret belirler. Bu ücretler ülkelere göre sabit değildir. Evraklarınızın yoğunluğuna göre bir tutar ödersiniz. Konsolosluk onayı evraklarınıza almak için yeminli tercüme, noter tasdiki ve apostil şarttır.

Konsolosluk Tasdikli Tercümede Sorun Yaşamamak İçin

Konsolosluk onaylı tercümede sorun yaşamama adına bu konuda uzman ofisimizden yardım almanız gerekmektedir. Hem ilgili konsolosluklar konusunda bilgimiz hem de evrakların hazırlanış ve tasdik onay aşamalarındaki kaliteli iş anlayışımız sayesinde sorun yaşamama adına Tercüme Ofisini tercih edebilirsiniz. Bizimle çalışmanız durumunda;

Sorunsuz tercüme

Yeminli, noterli ve apostil tasdikleri

Konsolosluk randevusuna göre planlama

Eksiksiz çeviri aşaması

ve konsolosluk onayını evraklarınıza alabilirsiniz.

Diploma Tercüme Türleri

Genel olarak en bilinen diploma türleri şunlardır.

Lise

Ön lisans

Lisans

Master

Doktora

Bunların dışında diplomaları doktor diploması, veteriner diploması, avukat diploması, mühendis diploması gibi alt kollara ayırarak da kullanabiliriz.

Diploma Tercümesi Nasıl Yapılmakta?

Sizler diplomanızı her hangi bir dile tercüme ettirmek istediğinizde bize ulaşmanız yeterli olacaktır. Diplomanızı ister yeminli tercüman imzalı, ister noter tasdikli diploma tercümesi veya noterin ardından apostilli olarak diplomanızın çevirisi sizlere teslim edilir. Diploma çevirisinde aşamalar şöyledir. Örnek Makine mühendisliği diplomanızı Türkçe’den Arapça’ya tercüme ettireceksiniz. Önce evrakı mail, internet, sitemizdeki canlı destek, whatsaap vb. iletişim araçlarından birinyle evrakı bize ulaştırmanız gerekir. Ardından proje ekibimiz çeviriyi makine alanında uzman tercümana çevirttikten sonra editör kontrolüne alır. Sizden gelen onay talebine göre, yeminli, noterli, apostilli ve konsolosluk onayı olacak şekilde evrakınız hazırlanır. Yeminli dışında noter ücretli apostil ücretsiz konsolosluk onayı ise ücretli bir işlemdir.

 

Hakkımızda

Merkezimiz 12 yılı aşkın süredir hizmet politikasından ödün vermeden , Müşteri Memnuniyeti ilkesi ile çalışmaktadır.

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 09:00 - 18:00Cumartesi: 09:00 - 18:00Pazar: Kapalı

İletişim Bilgileri

Tel: +90 530 346 76 83Selimiye Mah. Altıparmak Cad. Karadağ Apt. No:56/Z07 Osmangazi/BursaYol Tarifi Al
Hemen Ara: +90 530 346 76 83