WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
+90 530 346 76 83info@filtercumanlik.com
Selimiye Mah. Altıparmak Cad. Karadağ Apt. No:56/Z07 Osmangazi/Bursa

Noter Onaylı Tercüme

Noter onaylı tercüme; resmi makamlara sunulacak belgelerin alanında yemin zaptı bulunan uzman tercümanlar tarafından çevrilip noter tarafından onaylanması işlemidir. Böylelikle evrak çeviri sürecinde herhangi bir yanlışlık yapılmadığı ispatlanmış olur ve belgenin güvenilirliği onaylanır. Noter onayının gerekliliğine, evrakların teslim edileceği kurumlar karar verir. Tercüme edilen evrak notere onaylatılırken ilgili dilde yeminli tercüman ve onaylanan evrakın aslı olmak zorundadır. Noter, belge üzerinde incelemesini yaptıktan sonra evrak onaylanır.

Fil Tercüme Bürosu olarak, özellikle noter onaylı tercüme fiyatları konusunda size uygun fiyatlar sunabilen noterleri ve tercüme bürolarını tercih etmenizi öneriyoruz. Fil Tercüme Bürosu olarak, nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı, uyruk değiştirme, boşanma evrakları gibi tüm noter onaylı evrak çevirilerinizde uygun fiyatlı ve hızlı hizmet sunuyoruz.

Yeminli Tercüme İle Noterli Çeviri Farkı

Yeminli tercüme tercüme bürosu imzalı olurken burada ek onay ücreti yoktur. Ama evrakların noterden onay alınması için sayfa başı notere ödeme yapılır.

Tercümede Noter Ücretleri Nasıl Belirlenir?

Çeviri yapıldıktan sonra eğer noter onaylı isteniyorsa merak edilen konulardan bir tanesi de tutacağı rakamdır. Bu durumda noterler sayfa başı sayfa satır ve içerik yoğunluğuna göre fiyat belirler. Noter ücretleri hakkında ayrıntılı bilgiyi proje ekibimizden alabilirsiniz.

En Çok Noter Onaylı Yaptırılan Evraklar

Pasaport

Vekaletname

Kimlik

Ehliyet

Nüfus cüzdanı

Emlak-gayrimenkul alım satımları

Şirket evrakları

Mahkeme evrakları (boşanma vb.)

İş teklif sözleşmeleri

Dava dilekçeleri

Bilirkişi raporları

Denklik belgeleri

Diploma

Transkritpt

İkametgâh gibi birçok evrak için noter onayı alınır.

 

Noter Yeminli Tercüman Olmak İçin

Noter yeminli tercüman olmak için öncelikle noterlik kanununun 75. Maddesine göre çevirmen yemin ettirilir. Tercüman adı soyadı, adresi, doğum tarihi, tahsili, bildiği diller, bu dilleri bildiğine dair diplomaları, transkripti, ortaya koyarak çevirmen imzalar ardından noter imzalayarak tercüman noter yeminli çevirmen vasfı kazanır.

Hangi Dillerde Noter Onaylı Çeviri Yapıyoruz?

İngilizce Tercüme, Almanca, Arapça, Rusça, Fransızca, Kürtçe, Farsça, Azerice gibi aklınıza gelebilecek 160 dilde noter tasdikli tercüme hizmeti veriyoruz.

Türkiye’nin Her Yerine Noter Tasdikli Çeviri Hizmeti

Türkiye’nin neresinde olursanız olun tercüme isteklerinize cevap vermeye devam ediyoruz. Tercüme yaptırdınız ardından noter onayına ihtiyacınız oldu. Proje ekibimiz sizlerle bağlantıya geçerek hangi belgelerinize noter tasdiki istiyorsanız yaptırarak kargo ile adresinize teslim etmeye devam ediyor. Tercüme Ofisimizden hizmet aldığınızda zaman ve mekân sorununu ortadan kaldırırsınız. Çeviri hizmeti çevrimiçi olarak ayağınıza kadar gelir. Aklınızda her hangi bir soru kaldıysa canlı destek ve WhatsApp üzerinden bizlere günün her saati ulaşabilirsiniz.

Online Olarak Noter Ücretini Ödeyebilir Miyim?

Sitemiz Türkiye’de online tercüme hizmeti veren tek firmadır. Sitemizden çeviri hizmeti aldığınızda yeminli tercümenin yanında çevirilere noter tasdiki de yaptırabilirsiniz. Sistemden tercüme satın alırken Noter istiyorum şıkkını işaretleyerek ya da açıklama kısmına noterli olsun çevirim yazarak tercüme sonrası proje sorumlunuz noterle görüşerek evrak için fiyat alır. Tarafınıza bildirilen bu rakamı ödediğiniz takdirde evrakın veya belgelerin noter tasdiki tarafımızca yapılır. Online olarak 24 saat sitemizden bu alanda destek alabilirsiniz.

 

Hakkımızda

Merkezimiz 12 yılı aşkın süredir hizmet politikasından ödün vermeden , Müşteri Memnuniyeti ilkesi ile çalışmaktadır.

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 09:00 - 18:00Cumartesi: 09:00 - 18:00Pazar: Kapalı

İletişim Bilgileri

Tel: +90 530 346 76 83Selimiye Mah. Altıparmak Cad. Karadağ Apt. No:56/Z07 Osmangazi/BursaYol Tarifi Al
Hemen Ara: +90 530 346 76 83