WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
+90 530 346 76 83info@filtercumanlik.com
Selimiye Mah. Altıparmak Cad. Karadağ Apt. No:56/Z07 Osmangazi/Bursa

Teknik ve Tıbbi Tercümeler

Tıp her geçen gün hızla gelişiyor. Yeni buluşlar, tedavi yöntemleri ve ilaçlar derken tıp sektörü dünyanın en hızla büyüyen iş alanlarından biri haline geldi. İnsanlara daha sağlıklı bir yaşam sunmak ve hastalıklara karşı verilen savaşta en hızlı ilerlenen dönemdeyiz. Tıp alanındaki gelişmelerde insanlara yardım etmek için ilk başta dünya çapındaki kurul ve uzmanların onayını almak gerekiyor.

Tıbbi tercüme ve tıbbi çeviri tüm dünyaya yardım etmek için önemli bir ilk adım. Geliştirdiğiniz ürün ve tedavi yöntemlerini farklı kültürlere tanıtmanız gerekiyor. Türkiye’deki tıbbi dilin büyük çoğunluğu Osmanlıca ve Farsça’ya dayanıyor. Haliyle ortak tıp dili latince olsa da uygulamadaki, anlatım özel bir yapıya sahip. Gerek akademik yazılarınız, gerek ilaç buluşlarınız için tıp dilini bilen tercümanlar önem taşıyor. Tıbbi tercüme insanların sağlıkları açısından önemlidir ve bu konuda ülkeler arasındaki bilgi alışverişini sağlamak amacıyla birçok insanın hayatını kurtarabilirsiniz.

Tıbbi tercüme ve tıbbi çeviri hizmetlerinde Acil Tercüme olarak, tıp eğitimi almış, uzman, akademik dile ve tıp diline hâkim uzmanlarımız, emanet ettiğiniz metinleri gizlilik ilkelerine uygun şekilde çevireceklerdir. Tüm dünya dillerinde Türkçe ve çevrilen dilin hassasiyetine göre gerekli tercüme işlemi yapılacaktır. Tıbbi tercüme ve tıbbi çeviri hizmetlerinde, kargo ile teslim alınan metinler gizlilik ilkesine göre çevrilir. Daha sonra ise tıbbi tercüme ve tıbbi çeviriler noter kontrolüyle faturasıyla birlikte size ulaştırılacaktır.

Acil Tercüme olarak, tıbbi tercüme alanında hizmet verdiğimiz konuları şu şekilde sıralayabiliriz: Tıbbi süreçlere ilişkin akademik yazı, makale, tıbbi ürün kataloglarının, kullanım kılavuzları, tıp ve eczacılık kuruluşlarının tanıtım metin ve broşürlerinin, uzman raporlarının, hasta bilgileri, ilaçbilim ile ilgili olarak klinik deney, tıbbi ürün lisans ve patent, teknik şartname, Bilimsel çalışma, ilaç prospektüs, Tez, Adli Tıp, Anatomi, Anestezi, Araştırma, Biyofizik, Biyoistatistik, Biyokimya, Çocuk Ruh Sağlığı, Dahiliye, Deontoloji, Dermatoloji, Diş Hekimliği, Diyagnostik, Ecza ve Eczacılık, Embriyoloji, Endokrinoloji, Endoskopi, Farmakoloji, Fizyoloji, Genel Cerrahi, Genetik, Göz Hastalıkları, Halk Sağlığı, Histoloji, Kalp ve Damar Cerrahisi, Kardiyoloji, Klinik Rapor, Mikrobiyoloji, Nöroloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Patoloji, Psikiyatri, Radyoloji, Şifalı Bitki, Toksikoloji ve Üroloji tercümeleri. Tüm bu tıbbi tercüme ve tıbbi çeviri konularında Türkiye’nin her yerine hizmet veriyoruz.

 

En Fazla Talep Alan Tıbbi Çeviri Konuları

Sağlık, heyet, adli tıp, ameliyat, analiz, hasta, klinik raporları

Tıbbi makaleler, patent, ilaçların prospektüsleri

Sağlık yazıları, tahlil sonuçları, tıbbi cihazlar

Ürün lisansları, medikal ürünler, uzman raporları

Kongre metinleri, reçete, tıbbi kitaplar, tıbbi teşhis ve tedavi cihazları

Öncelikli talep gören ve en fazla çeviriye konu olan konulardır. Tabi bu konuları artırmak mümkündür. Daha fazla ayrıntı için ofisimizle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Tıbbi Çeviri İçin Ne Kadar Öderim?

Her zaman olduğu gibi en sona yine ödeme tıbbi çeviri fiyatı kısmını bıraktık. Bizim için para en sonda gelir önce kalite söz konudur. Gelelim müşterilerimiz neye göre tıbbi tercüme ücreti ödeyecek.

Öncelikle sizden gelen işin mevcut dili ve hedefte çevrileceği dil temel alınır.

Çeviri yapılacak konu belirlenir. (heyet raporu- ilaç metinleri)

Toplam kelime ve karakter sayısı ortaya çıkar.

Tercüme, yeminli, noter tasdikli ve apostilli olması temel alınır.

İstenen teslim süresine bakılır.

Tercüme için ek kontrol talebi vb. müşteri notları

 

 

Tıp Tercümesi Hizmetlerimiz:

Doktor raporları tercümesi

Reçeteler tercümesi

Teşhis ve tedavi içeren belgeler tercümesi

Medikal araç/gereç patent, tanıtım, kullanım kılavuzları tercümesi

Klinik raporlar tercümesi

Üniversitelerdeki ve sağlık yayınlarındaki tıbbi makaleler ve araştırma yazıları tercümesi

Prospektüsler tercümesi

Sağlık sektörüne ait tanıtım amaçlı yazılar, broşür ve kitapçıklar tercümesi

İlaç tescil belgeleri tercümesi

Hasta bilgileri/raporları tercümesi

Bitkisel ürünlerle ilgili yayın ve broşürler tercümesi

 

Hakkımızda

Merkezimiz 12 yılı aşkın süredir hizmet politikasından ödün vermeden , Müşteri Memnuniyeti ilkesi ile çalışmaktadır.

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 09:00 - 18:00Cumartesi: 09:00 - 18:00Pazar: Kapalı

İletişim Bilgileri

Tel: +90 530 346 76 83Selimiye Mah. Altıparmak Cad. Karadağ Apt. No:56/Z07 Osmangazi/BursaYol Tarifi Al
Hemen Ara: +90 530 346 76 83