WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
+90 530 346 76 83info@filtercumanlik.com
Selimiye Mah. Altıparmak Cad. Karadağ Apt. No:56/Z07 Osmangazi/Bursa

Ticari ve İş Tercümeleri

Ticari Çeviri Nedir?

Yurtiçi veya yurtdışında faaliyette olan şirketler, kurumlar ticari faaliyette oldukları şirketlerle veya kişilerle sürekli olarak bazı yazışmalar yapmaktadır. Ticari yazışmalar dediğim bu yazışmalara örnek verecek olursak şirketin mali raporu, yıllık faaliyetleri, şirket bilançosu, ithalat ve ihracat yapılıyorsa bunlarla ilgili evraklar, alım satım faturaları, şirket hakkında bilgi raporu vb.

Yukarıda verdiğimiz örnekler ticari yazışmalardan sadece birkaçıdır. Bu sunulacak olan belgelerin, evrakların ve raporların diğer ülkelerde anlaşılır olabilmesi için ticari tercüme hizmeti ortaya çıkmaktadır. Fil Tercüme Bürosu olarak tüm ticari tercüme ve ticari belge çeviri işlerinizi ilgili alanda uzmanlaşmış tercüman kadromuzla sıkıntısız, hızlı ve çok uygun fiyatlara yapmaktayız.

Ticari Çeviri Hizmeti

Bildiniz gibi ticari belgelerde yapılacak en ufak bir hatanın geri dönüşü büyük zararlara, zaman kayıplarına yol açmaktadır. Bu yüzden çoğu zaman ticari çeviriler noter onaylı olarak istenmektedir ve bu şekilde hazırlanır. Çünkü ticari çeviri yapılan belgenin öneminden dolayı hataya yer bulunmamaktadır. Ticari terimlere uygun, çeviriye yorum katmadan, sade ve anlaşılır bir tercüme yaparak ticari çeviri literatürüne uygun tercüme işlemi yapmaktayız.

Bunlardan en önemlilerinde birisi sözleşme çevirileridir. Bir Franschise şirketten acentelik, bayilik alınacaksa bu sözleşmenin tercümesinin çok iyi anlaşılması için iyi bir şekilde tercüme edilmesi gerekmektedir. Fil Tercüme Bürosu kadrosu acentelik sözleşme tercümesi, noter onaylı franchise sözleşme tercümesi gibi tüm ticari belgelerin çevirilerini profesyonel bir şekilde yapmaktadır.

Noter Onaylı Ticari Çeviri Fiyatları

Ticari tercümelerde karşı şirketin veya kişinin yapılacak olan çeviride aradığı şartlara göre çeviri fiyatları değişiklik göstermektedir. Noter onaylı ticari çeviri istenmişse fiyat biraz değişebilir, belgenin niteliği ve alanı gibi koşullara göre de tercüme fiyatları değişmektedir.

Ticari tercüme fiyatını en net bir şekilde alabilmeniz için evrak, belge, sözleşme vb. dosyalarınızı bizlere iletişim kanallarımızdan herhangi biriyle ulaştırmanız yeterlidir. Gönderdiğiniz belgenin incelemesi tercüman ekibimiz tarafından hızlıca yapılır ve sizlere tercüme fiyatı hakkında bilgi verilir. Zaman kaybetmeden fiyat almak için hemen bize ulaşın…

Ticari Tercümanlar

Ticari sözleşmelerde kullanılan dil ve kavramlar, ekonomiyle ilgilidir. Bu kavramlara vakıf olmayan kişiler tarafından yapılacak tercüme işlemler güvenilir olmayabilir. Ticari tercüme yapacak çeviri uzmanının ekonomi alanındaki kavramları ve bu yöndeki değişen literatüre hakim olması elzemdir. Böylece, ticari sözleşmeye taraf olan kişiler tarafından imzalanacak veya imzalanan metnin doğru bir şekilde çeviri mümkün olabilir. Ticari çeviri yapacak kişinin yabancı dile olan yeterliliği iyi seviyede olmalıdır. Ancak bu tercümenin başarısı için yeterli değildir. Herhangi bir tercüman tarafından ticari sahaya sahip bir metnin çeviri mümkündür. Ancak ticari sektöre ait bir metin içerisindeki bazı kavramların ticari jargona veya hukuka uygunsuz şekilde çevrilmesi riski söz konusu olabilir. Böyle bir riskin vereceği zararla muhatap olmamak için tercüme işlemini yapacak kişinin ticaret hukuku ve ilgili terimleri bilmelidir.

Ticari Çevirilerin Gizliliği 

Ticarete mahsus metinlerin önemi büyüktür. Bu nedenle, gizlilikleri sağlanmalıdır. Çevirisi yapılacak ticari metinlerin gizliliğinin sağlanması, üçüncü taraflarca ele geçirilmemesi elzemdir. Bunun için çalışılacak tercüman bürosuyla gizlilik sözleşmesi imzalanabilir. Tercüme büroları, çevirisi yapılacak metinden sorumludur. Dolayısıyla, gizliliğini sağlamakla vazifelidir. Bunun için gereken tedbirleri almalıdır.

Ticari tercüme fiyatları ne kadardır?

Ticari çeviri, uzmanlık isteyen bir alandır. Bu nedenle, normal ve standart çeviri kriterleri temel alınarak bir fiyatlandırma prosedürü uygulanmaz. Ticari metnin içeriğine göre fiyatlandırma yapılabilir. Birinci sınıf bir ticari tercüme hizmetini alabilmek için standart fiyatların üzerinde ödeme yapmanız gerekebilir. Normal tercüman tarafından ticari metinlerin yüzde yüz doğruluk payıyla çevrilmesi mümkün değildir. Bu nedenle, tercüman bürolarındaki uzman çevirmenlerden yardım talep edilmesi daha doğrudur.

 

 

Hakkımızda

Merkezimiz 12 yılı aşkın süredir hizmet politikasından ödün vermeden , Müşteri Memnuniyeti ilkesi ile çalışmaktadır.

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 09:00 - 18:00Cumartesi: 09:00 - 18:00Pazar: Kapalı

İletişim Bilgileri

Tel: +90 530 346 76 83Selimiye Mah. Altıparmak Cad. Karadağ Apt. No:56/Z07 Osmangazi/BursaYol Tarifi Al
Hemen Ara: +90 530 346 76 83