WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
+90 530 346 76 83info@filtercumanlik.com
Selimiye Mah. Altıparmak Cad. Karadağ Apt. No:56/Z07 Osmangazi/Bursa

Yeminli Tercüme

Yeminli Tercüme Nedir, Nasıl Yapılır?

Yeminli Tercüme işlemleri için ilgili belgenin noter huzurunda yemin zaptı almış bir tercüman tarafından yapılması ve yine bu tercüman tarafından da onaylanması gerekmektedir. İlgili çevirinin tercümanın bağlı olduğu tercüme bürosu tarafından da onaylanması ile yeminli tercüme işlemi gerçekleşmiş olur. Bu şekilde tercümesi yapılan belgeler birçok kurum tarafından kabul edilse de, bazı kurum ve kuruluşlar daha resmi bir tercüme şekli olan noter onaylı tercüme de isteyebilmektedir. Bu nedenle, tercümeyi isteyen kuruma hangi çeviri türünün kendileri için yeterli olduğu mutlaka sorulmalıdır.

Yeminli Tercüman Onayı Nasıl Yapılır?

Bu konuyu bir örnek üzerinden anlatalım: İngilizce’den Türkçe’ye bir belgenin çevirisi yapıldıktan sonra, tercüman bu belgenin üzerine şöyle bir not düşer veya kaşe basar: “İşbu belgeyi aslına uygun olarak İngilizce dilinden Türkçe diline tercüme ettiğimi onaylarım.” veya “İşbu belge İngilizce aslından Türkçe’ye tarafımdan tercüme edilmiştir.” yazılır ve tercüman da adını soyadını yazarak burayı imzalar.

Tercüme bürosu da kendi kaşesini vurarak imzalar ve yine belge üzerine vurulacak “Yeminli Tercüme” kaşesiyle bu işlem tamamlanır.

Fil Tercüme Bürosu, sunduğu diğer tüm hizmetlerde olduğu gibi Yeminli Tercüme hizmetinde de profesyonel hizmet kalitesinden ödün vermeyerek yıllardır çeviri sektörüne gururla kazıdığı saygın adı ve markasıyla, başta Bursa merkez ofisi olmak üzere, Osmangazi Tercüme Bürosu, Nilüfer Tercüme Bürosu ve Yıldırım Tercüme Bürosu aracılığıyla hizmetlerini hız kesmeden sürdürüyor.

Üstelik sadece bu bürolar aracılığıyla değil, Türkiye’nin her yerine, isteyen herkesin ayağına bu kaliteli ve seçkin hizmeti kargo aracılığıyla ulaştırıyor. Fil Tercüme Bürosu, gerek ulusal gerekse uluslararası saygın müşterilerine sunduğu hizmetin her aşamasını titizlikle yönetiyor ve olası risk durumlarını baştan belirlenerek sıfır hata & doğru tercüme prensibiyle hizmet kalitesini daima zirveye taşıyor.

Vermiş olduğu hizmetin tüm ciddiyeti ve çetinliğine rağmen Fil Tercüme Bürosu özgün kalitesiyle, doğru zaman yönetimiyle, mevcut iş süreçlerine bağlı kalarak müşterinin tam da ihtiyaç duyduğu anda Yeminli Tercüme hizmetinin teslimini gerçekleştiriyor.

Fil Tercüme Bürosu, Yeminli Tercüme hizmeti çerçevesinde; uluslararası anlaşmalar, hukuk, ticaret, finans, sağlık, eğitim, akademi ve bilimsel çalışmalar gibi büyük önem ve ciddiyet isteyen konuların tercümesinde titizlik ve güvene dayalı çeviri hizmeti sağlıyor. Yeminli Tercüme hizmetleri söz konusu olduğunda, müşterileri için azami hassasiyet gerektiren her konuya hak ettiği özeni gösteren Fil Tercüme Bürosu, tüm adımlarını bu bilinçle sağlam bir şekilde atıyor. Aslına uygun olarak yapılmayan bir tercüme işleminin, sizi düşürebileceği zor ve geri dönüşü olmayan durumları öngörerek, tecrübeli, donanımlı ve alanında uzman personeli ile riskleri ortadan kaldırabilecek her türlü önlemi alarak, olası zaman, para ve itibar kayıplarının önlenmesini de sağlıyor.

Fil Tercüme Bürosu, bugüne dek çalıştığı ulusal ve uluslararası şirket ve kurumlara verdiği profesyonel tercüme hizmetleri ile dolaylı olarak ülke ihracatına ve ekonomisine artı değer katmaya devam ediyor. Yeminli tercüme hizmetini en doğru ve güvenilir şekilde yapmayı misyon edinen bir tercüme bürosu olan Fil Tercüme Bürosu,  iş ahlakı gereği her türlü belge ve evrakın mahremiyetini korumayı da temin ediyor. Hizmet verdiği her konuda ve dilde Türkiye’nin en iyi tercümanlarıyla çalışan Fil Tercüme Bürosu, yeminli tercüme konusunda mutlu referanslarıyla  bu alandaki hizmet kalitesini arttırmaya durmaksızın devam ediyor.

Hakkımızda

Merkezimiz 12 yılı aşkın süredir hizmet politikasından ödün vermeden , Müşteri Memnuniyeti ilkesi ile çalışmaktadır.

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 09:00 - 18:00Cumartesi: 09:00 - 18:00Pazar: Kapalı

İletişim Bilgileri

Tel: +90 530 346 76 83Selimiye Mah. Altıparmak Cad. Karadağ Apt. No:56/Z07 Osmangazi/BursaYol Tarifi Al
Hemen Ara: +90 530 346 76 83